Eva Zamrazilová

Zamrazilová Eva

Ing. Eva Zamrazilová, CSc. (* 8. května 1961 Praha) je česká ekonomka, v letech 2008 až 2014 členka bankovní rady České národní banky.

Vystudovala Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze (získala tak titul Ing.). Později si ještě doplnila vzdělání doktorským studiem na Katedře statistiky NF VŠE v Praze (promovala v roce 1990 a obdržela titul CSc.).

Následně vyučovala teorii statistiky a ekonomickou statistiku na VŠE v Praze, pracovala jako vědecký pracovník v Ústavu prognózování VŠE v Praze. Působila také v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd a ve Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí.

V 90. letech 20. století se podílela na řadě studií, které se věnovaly transformaci české ekonomiky, absolvovala rovněž krátkodobé stáže v zahraničí. Od roku 1994 pracovala na makroekonomických analýzách a prognózách v týmu hlavního ekonoma Komerční banky.

Byla členkou vědeckého grémia České bankovní asociace, je členkou předsednictva České společnosti ekonomické. Na Vysoké škole ekonomie a managementu přednáší makroekonomickou analýzu, publikuje v domácím i zahraničním odborném tisku.

V únoru 2008 ji prezident Václav Klaus jmenoval členkou bankovní rady České národní banky, funkce se ujala dne 1. března 2008. Mandát jí vypršel 28. února 2014.

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidovala z pozice nestraníka na 3. místě kandidátky ODS, ale neuspěla.

Eva Zamrazilová je vdaná a má tři děti.

Be the first to comment on "Eva Zamrazilová"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*