Gabriela Vermelho

Vermelho Gabriela

Gabriela Vermelho (* 1976 Přerov) je česká zpěvačka, houslistka, violistka, hráčka na kvinton, hudební skladatelka, performerka a herečka.

Nevšední schopnost zvládnout stylově hudbu klasickou, jazzovou, folklórní a world music instrumentálně i pěvecky se zhodnotily v roce 2005, kdy za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka obdržela cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Pódiové zkušenosti získávala již během studií na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži a na Ostravské univerzitě. O její pěvecké multifunkčnosti a talentu svědčí jak úspěšná spolupráce s Orchestrem Gustava Broma, tak například se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, s nímž pod taktovkou Vladimíra Válka provedla náročný sopránový part v jazzovém Requiem Ladislava Simona. Dále účinkovala s Komorním orchestrem Pavla Haase, Orchestrem Berg, Kaprálová Quartetem a Heroldovým kvartetem. Pravidelně zpívá v kapelách Maraca a Zimbova, vystupuje společně s Epoque Quartetem a Petrem Wajsarem ve sdružení EWave.

Vytvořila a spolu interpretovala hudbu k dokumentárnímu filmu Uloupené mateřství od režisérky Libuše Rudinské. V témže roce vytvořila a interpretovala hudbu k tanečnímu představení Echoes a Havran. V roce 2010 vytvořila hudbu pro baletní představení Jessie a Morgiana. Pro Švandovo divadla zkomponovala a interpretovala hudbu k představení Upálení Satanica 666 a v květnu roku 2012 hudbu k představení Mlč, Jobe mlč!.

Účinkovala v televizních pořadech Banánové rybičky, Manéž Bolka Polívky a Trumfy Miroslava Donutila.

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Gabriela_Vermelho

Licence: CC-BY-SA https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/