Hana Moudrá

Moudrá Hana

Mgr. Hana Moudrá (* 20. dubna 1966 Rychnov nad Kněžnou) je česká politička, byla v letech 2005 až 2014 starostkou města Česká Lípa. Je členkou Občanské demokratické strany.

Absolvovala střední pedagogickou školu a poté nastoupila jako učitelka do mateřské školky. Od roku 1995 pracovala jako vedoucí oddělení dávek sociální péče na Městském úřadě v České Lípě, roku 2000 změnila zaměstnání, až do roku 2002 pracovala jako vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví u Městského úřadu v Novém Boru.

V roce 2002 se díky úspěchu ve volbách do zastupitelstev obcí stala místostarostkou města Česká Lípa, po volbách v roce 2006 se stala jeho starostkou. Do úřadu nastoupila 26. ledna 2005. Na tomto postu vystřídala Petra Skokana, tehdy ještě člena ODS. V roce 2004 byla zvolena do zastupitelstva Libereckého kraje, kde setrvala 8 let. Ve volbách na podzim roku 2012 již nekandidovala.

Ve volbách do zastupitelstev obcí v říjnu 2010 svůj post starostky a zároveň v zastupitelstvu radě města Česká Lípa obhájila.

Několikrát čelila pokusu opoziční ČSSD na své odvolání z funkce starostky.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidovala v Libereckém kraji jako lídryně ODS, ale neuspěla.

Byla členkou dozorčí rady Nemocnice Česká Lípa až do 19. prosince 2012, kdy byla novým vedením Libereckého kraje odvolána. Byla členkou Čestné rady ZZS Libereckého kraje a Svazu pro rozvoj cestovního ruchu Libereckého kraje. Dále je členkou Českolipské informační, spol. s.r.o, dozorčích rad Středočeských vodáren, a. s., Českolipské teplárenské a. s.

V Radě místního sdružení ODS je místopředsedkyní a také členkou oblastní rady ODS.

Ve volebním období 2012-2016 je členkou Výboru sociálních věcí zastupitelstva Libereckého kraje.

Má dvě děti, Radima a Aničku. Bydlí s rodinou v České Lípě.

 

Zdroj: http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/3213-hana-moudra

Licence: CC-BY-SA  https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/