Jaromír Chalupa

Chalupa Jaromír

Ing. Jaromír Chalupa (* 12. května 1955 Ostrava) je český politik ČSSD, v letech 2006-2010 poslanec Parlamentu ČR za Moravskoslezský kraj.

Vystudoval gymnázium v Ostravě-Zábřehu a pak Vysokou školu báňskou v Ostravě (obor ekonomika a řízení průmyslu). Pracoval v podniku ve Vítkovicích na finanční odboru. Následně zde vystřídal několik postů jako finanční řízení zásob, vypořádání vztahů ke státnímu rozpočtu a podnikovým fondům, řízení účetnictví závodu, řízení organizace práce a aplikace norem ISO. Pracoval i v soukromém sektoru v oboru ekonomických analýz a rozborů a jako pojišťovací poradce a konzultant pro finanční trhy.

Od roku 1997 je členem ČSSD. Byl členem výboru místní organizace ČSSD a v roce 2006 se uvádí jako předseda místní organizace strany. V komunálních volbách roku 2002 byl zvolen do zastupitelstva města Ostrava za ČSSD. Profesně se uvádí jako ekonom. Byl členem komise kultury a komise pro ekonomický rozvoj v radě města Ostravy. Zastával také post 1. náměstka primátora Ostravy, kdy měl na starost finance, rozpočet a majetkoprávní vztahy.

Ve volbách v roce 2006 byl zvolen do poslanecké sněmovny za ČSSD (volební obvod Moravskoslezský kraj). Byl členem sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a výboru pro zdravotnictví. Ve sněmovně setrval do voleb roku 2010.

Je rozvedený, má dvě děti.

Be the first to comment on "Jaromír Chalupa"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*