Libor Knappek

Knappek Libor

Ing. Libor Knappek, CFA je český finančník, soudní znalec a partner ve Venture Investors Corporate Finance s.r.o.

Je absolventem VŠB v Ostravě, se specializací na technické vědy. Absolvoval roční studijní pobyt na univerzitě MINES ParisTech ve Francii, následně pak dvouletý studijní pobyt na McCombs School of business (The University of Texas at Austin). V roce 2002 získal titul CFA Charterholder.

V oboru finančních služeb se začal pohybovat v roce 1993, kdy pracoval jako analytik ve společnosti Sigmia Investiční Fond. Následně se v r. 1994 stal jedním ze zakladatelů společnosti Brno Broker Group a.s., která se zabývala obchodováním s cennými papíry a byla členem Burzy cenných papírů Praha, kde působil jako ředitel odboru Analýzy cenných papírů a v r. 1998 se stal generálním ředitelem.

Poté byl rok ve společnosti Corporate Advisors, kde byl člen představenstva a působil na pozici managing partner. V roce 2000 nastoupil do společnosti Raiffeisen Capital and Investment Praha – později Raiffeisenbank – kde byl zodpovědný za vedení domácích i zahraničních fůzí a akvizic, a podílel se tak například na akvizici eBanky Raiffeisenbankou, což byla největší akvizice Raiffeisen Group v České republice. Od roku 2006 pak pracoval pro Komerční Banku jako vedoucí oddělení Corporate Finance, kde se zabýval například poradenstvím pro společnost Unipetrol nebo ČEZ.

V roce 2011 se rozhodl přejít zpět na podnikatelskou bázi a stal se partnerem ve Venture Investors Corporate Finance s.r.o.

Díky profesnímu zaměření se podílel na ocenění množství akciových transakcí pro klienty, například: Biocel Paskov a.s., JM Dřevařské Závody a.s., PPL a.s., ČP Leasing a.s., eBanka a.s., Kaučuk a.s., Pragoimex a.s., Česká Rafinérská a.s., v zahraničí pak na ocenění Turecké Akenerji Elektrik Üretim a. s.

Od roku 2005 působí jako soudní znalec.

Hovoří česky, anglicky a německy, pasivně pak ovládá ruštinu a polštinu.

Be the first to comment on "Libor Knappek"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*