Michaela Gemrotová

Gemrotová Michaela

Michaela Gemrotová (* 1986 Písek) je operní a muzikálová zpěvačka, představitelka hlavní role v muzikálu Fantom opery, Angelika a Ples upírů, laureátka řady soutěží, která působí i v zahraničí (Anglie, Itálie, Francie, Německo aj.).

Michaela Gemrotová se narodila v roce 1986 v Písku. Svá studia zahájila na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě docentky Magdalény Hajóssyové, dále pokračovala na Pražské konzervatoři (u Romana Janála, posléze u Zuzany Lászlóové). V roce 2008 byla přijata na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kde se stala posluchačkou profesorky Hany Štolfové-Bandové. Studia ukončila v roce 2013 na Akademii múzických umění v Praze u Heleny Kaupové.

V rámci své operní a koncertní činnosti vystupuje na mnoha evropských pódiích (Itálie, Německo, Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Francie, Anglie, Belgie, Bulharsko aj.). Od roku 2013 hostuje též v Národním divadle v Praze.

Ztvárnila například tyto operní role: Markétka – Faust, Barberina – Figarova svatba, Papagena – Kouzelná flétna, Zuzanka – Figarova svatba, Zerlina – Don Giovanni (W. A. Mozart), Esmeralda – Prodaná nevěsta (B. Smetana), Kuchtík, Lesní žínka – Rusalka (A. Dvořák), Lidunka – V studni (V. Blodek), Liù – Turandot (G. Puccini), Lidka – Dvě vdovy (B. Smetana).

Její doménou je repertoár klasického operního žánru, ale nebrání se ani žánrům lehčím. Od roku 2012 je sólistkou Rockové opery Praha. Spolupracuje s netradičním smyčcovým kvartetem MIB quartet. Do jejího repertoáru patří bohatý výběr těch nejznámějších melodií od chansonu, přes pop, muzikál až k písním rockovým. Již za studií spolupracovala s dirigenty jako např. Ondřej Kukal, Ondrej Lenárd, J. Procházka, Marián Lejava, Jakub Hrůša, Robert Jindra, Jan Chalupecký, Marko Iva­nović aj.

Vytvořila nahrávky pro Český rozhlas, Slovenský rozhlas, Italy Recording Studio a další. Od roku 2014 působí v muzikálu Fantom opery od Andrewa Lloyda Webbera, kde ztvárňuje hlavní roli Christine Daaé. Na prknech Divadla Broadway působí v hlavní roli muzikálu Angelika a od roku 2017 ztvární hlavní roli muzikálu Ples upírů.

Ocenění:

  • 2008 – zařazení mezi Young Czech Talent
  • 2008 – II. cena na Mezinárodní soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech
  • 2011 – cena za nejlepší interpretaci díla A. Dvořáka (Mezinárodní soutěž A. Dvořáka)
  • 2011 – cena Bel Canto za pěveckou techniku „krásný zpěv“ (Mezinárodní soutěž A. Dvořáka)
  • 2011 – cena diváků za absolutního vítěze žen (Mezinárodní soutěž A. Dvořáka)
  • 2012 – nejoblíbenější soutěžící u diváků (Mezinárodní soutěž A. Dvořáka)
  • 2012 – cena publika (Mezinárodní soutěž A. Dvořáka)
  • 2016 – Mezinárodní festival Slovansky bazar ve Vitebsku – zvláštní cena prezidenta Běloruska, která je udělována teprve podruhé ve své historii, a to za nejlepší přednes, výraz v interpretaci písní

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Michaela_Gemrotov%C3%A1

Licence: CC-BY-SA  https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/