Milan Drobný

Drobný Milan

Milan Drobný (* 8. prosince 1944 Praha) je český zpěvák a producent.

Svoji zpěváckou kariéru začal v soutěži Hledáme nové talenty s písničkou od Gilberta Bécauda – V ten den, kdy se vrátil déšť. I když nic nevyhrál, Karel Krautgartner mu nabídl účinkování ve svém orchestru. Později, když zpíval v kavárně Vltava, se setkal s Karlem Gottem. A právě s Karlem Gottem začali hrát v divadle Semafor, když Šlitr a Suchý hledali náhradu za Matušku, který z divadla odešel. 15. února 1963 spolu nastoupili do divadla Semafor. Po půl roce odešel na vojenskou základní službu, po jejím absolvování se v roce 1965 znovu vrátil do Semaforu.

Později spolupracoval s Country Beatem Jiřího Brabce, orchestry Karla Vlacha a Václava Hybše. Jako zpěvák Pragokoncertu zpíval v celé Evropě, například v Jugoslávii, Německu a jiných. Vystupoval v Egyptě, na Kostarice, v Brazílii a na Kubě. V roce 1994 byl zpívat v Kanadě a Americe krajanům a v roce 2000 absolvoval koncertní turné po Austrálii.

V roce 2004 produkoval album Písničky jako kytičky, v roce 1999 album Novopražské písničky. Na tomto albu kromě Milana Drobného zpívají: Karel Gott, Hana Zagorová, Jana Švandová, Eva Pilarová, Jiří Krampol a Waldemar Matuška. Vlastní uměleckou agenturu, která zastupuje zpěváky a herce. Ve volním čase fotografuje, svá díla vystavoval i na výstavě s názvem Drobného výlety.

Ve volbách 2010 neúspěšně kandidoval za SPOZ do senátu v obvodě č. 34 – Liberec. Získal 1,75 % hlasů, obsadil tak předposlední 8. místo.

Ocenění:

  • 1994 Platinová deska od firmy Supraphon za 2 miliony prodaných nosičů

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Milan_Drobn%C3%BD

Licence: CC-BY-SA https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/