Petr Bukovský

Bukovský Petr

Petr Bukovský (* 1. dubna 1947 v Praze) je textař populárních písní.

Podílel se na přípravě prvního Intertalentu. Spolupracoval s Československou televizí a rozhlasem. Hudbu k jeho textům složili např. Daniel Dobiáš, Vlastimil Hála, Pavel Zedník, Zdeněk Barták ml., Jaroslav Uhlíř, Miroslav Kunst, Mojmír Smékal, Jan Smolka aj.

Je autorem více než 300 písňových textů, účastník mnoha festivalů populární hudby, řada písní byla oceněna a je také přeložena a provozována v zahraničí.

Jeho texty zpívali např. Naďa Urbánková, Jitka Zelenková, Jiří Helekal, Miluše Voborníková, Viktor Sodoma, Karel Bláha, Josef Zíma, Hana Talpová, Zlata Adamovská.

V oblasti dechové hudby spolupracoval s předními kapelami např. Pražská kapela Petra Finka, Elektroband Pavla Zedníka, Zlatá muzika, Veselka Ladislava Kubeše a mnoha dalšími. Je absolutním vítězem celého ročníku soutěže Sedm mikrofonů s písní Pomlázkový had. Jeho píseň Dnes vám budem polku hrát získala titul nejlepší píseň vydavatelství Panton, 1974.

Jeho písně zpívali také přední zpěváci dechové a lidové hudby jako Josef Oplt, Ivana Brožová, Josef Zíma, Svatava Černá, Pavel Heidinger, Karel Hegner, Richard Adam aj.

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Bukovsk%C3%BD

Licence: CC-BY-SA https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/