Petr Hejma

Hejma Petr

Ing. Petr Hejma (* 6. července 1969) je český místní politik, někdejší starosta městské části Prahy 1 (24. listopadu 2006 – 19. listopadu 2009).

Ještě ve své funkci inicioval osazení zvonu na rekonstruovanou Malostranskou besedu a veřejnou sbírku na zaplacení jeho výroby. Protože však sbírka ustrnula na mrtvém bodě, přispěl na realizaci zvonu největší částkou nástupce Hejmy v křesle starosty Filip Dvořák.

Absolvoval Gymnázium Na Pražačce a VŠE Praha – Fakulta mezinárodních vztahů, obor mezinárodní ekonomické vztahy, později zde studoval mezinárodní politické vztahy v rámci doktorského postgraduálního studia.

Je předsedou představenstva developerské společnosti Multiprojekt Group, a.s. a členem statutárních orgánů společností Multiprojekt – Czech Consulting a.s., Czech Trading Group,s.r.o. , Multiprojekt – Total Invest a.s., Multiprojekt – Delta a.s., Multiprojekt – Gama a.s., Property Finance s.r.o., Multiprojekt – Marina Vyšehrad a.s., Multiprojekt – Hodkovičky a.s., Multiprojekt – Beta a.s., Multiprojekt-Development a.s.

Dvě volební období pak působil jako předseda a nyní místopředseda správní rady AMU, předseda správní rady nadačního fondu Curie (ten při ZŠ Curie spoluzakládal), je členem ve správní radě nadačního fondu Lucie při Urologické klinice VFN, člen správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových. Vede občanské sdružení pro oživení Prahy 1 KampaNula, jehož je spoluzakladatelem, jako Oldskaut je členem skautského hnutí a členem Veleobce Baráčníků.

Profesně působí v Asociaci pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN).

V letech 2005–2011 byl členem ODS Za tuto stranu nastoupil na místo starosty Prahy 1 (2006–2009).

Be the first to comment on "Petr Hejma"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*