Václav Kotěšovec

Kotěšovec Václav

Václav Kotěšovec (* 29. července 1956 Praha) patří k nejvýznamnějším světovým tvůrcům šachových úloh. Je historikem kompozičního šachu. V roce 2004 byl uveden mezi 2000 nejvýznamnějšími žijícími intelektuály ve světě v 21. století. Věnoval se programátorské a internetové činnosti.

Narodil se v rodině Václava Kotěšovce a Jarmily, roz Šedivé. Je vnukem Rudolfa Šedivého. Od roku 1972 Studoval přírodovědné gymnázium se zaměřením na matematiku a fyziku, v Praze 2, W. Piecka 2.

Je autorem projektu VKsach, který je určen na tvorbu a řešení šachových problémů. V září 2005 mu byl udělen titul Mezinárodního mistra FIDE pro šachovou kompozici. Od roku 2010 je mezinárodním rozhodčím FIDE. Věnuje se objevům v teoretické matematice, speciálně hledáním asymptotických vzorců pro integry sekvence (posloupnosti z celých čísel). Přispívá jako autor a editor do On-Line Encyklopedie OEIS (On-Line Encyclopedia of Integer Sequences)

Účastnil se matematických a fyzikálních olympiád. Žije se svou družkou. Ve volném čase se věnuje fotografování, je vášnivým sběratelem hub.

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Kot%C4%9B%C5%A1ovec

Licence: CC-BY-SA https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/