Vlastimil Bařinka

Bařinka Vlastimil

Ing. Vlastimil Bařinka (* 25. května 1958 Uherské Hradiště) je český politik, v 90. letech 20. století poslanec Poslanecké sněmovny za ODS, později za Unii svobody, pak člen hnutí Starostové a nezávislí a starosta Moravských Budějovic.

Vystudoval strojní fakultu Vysokého učení technického v Brně.

Ve volbách v roce 1996 byl zvolen do poslanecké sněmovny za ODS (volební obvod Jihomoravský kraj). Zasedal ve výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí. Do ledna 1998 byl členem poslaneckého klubu ODS, pak přešel do nově vzniklé Unie svobody. V listopadu 1997 se v médiích objevily informace, že Bařinka zvažuje přestup do formace Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa. Motivem mělo omezit vliv nezávislého poslance Jozefa Wagnera a vyjádřit sympatie k republikánskému poslanci Petru Vrzáňovi. Vedení klubu ODS označilo věc za žert, pronesený za neformálních okolností.

Angažuje se v komunální politice. V komunálních volbách roku 2006 a komunálních volbách roku 2010 byl zvolen do zastupitelstva města Moravské Budějovice jako bezpartijní. Profesně se k roku 2006 uvádí jako manažer, k roku 2010 jako starosta města. Starostou se stal roku 2006, kdy kandidoval za Sdružení občanů Moravských Budějovic.

Provozuje sportovní areál Sportland v obci Litohoř. V roce 2011 se uvádí jako předseda hnutí Starostové a nezávislí v kraji Vysočina. V senátních volbách roku 2012 kandidoval za senátní obvod č. 53 – Třebíč jako bezpartijní kandidát za hnutí Starostové a nezávislí. Získal 13 % hlasů a nepostoupil do 2. kola.

Je ženatý, má dvě děti.

 

Zdroj: http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/811-vlastimil-barinka

Licence: CC-BY-SA  https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/